sobota, 9 października 2010

Zabawa w "Mola ksiazkowego"

Jakiś czas temu zostałam zaproszona przez Meririm do zabawy pt 'Książkowy mól'. Bardzo dziękuję za zaproszenie i przepraszam, ze trochę zwlekałam z dzisiejszym postem.
Oto zasady tej zabawy:
1. Pokazujemy na zdjęciu naszą kolekcje książek, które zakupiłyśmy same bądź dostałyśmy w prezencie.
2. Wybieramy trzy książki, które polecamy, krótko je opisujemy.
3. Zapraszamy do zabawy kolejne trzy osoby.

W moim domu jest wiele książek, a miano mola książkowego zdecydowanie należy się mojemu Mężowi. Czytanie to jego pasja i potrafi czytać ulubione pozycje po kilka razy. Książki do których przeczytania chciałabym Was zachęcić pochodzą głównie z naszej wspólnej kolekcji. Zanim jednak opisze polecane książki, pokażę zdjęcie z fragmentem zbiorów bajek. To właśnie do nich ostatnio sięgam najczęściej i czytam mojemu synkowi wieczorem do snu. To już taki nasz rytuał, bez którego nie zaśnie:)


W naszej domowej bibliotece jest bardzo dużo książek Roberta Ludluma

oraz Clive'a Cusslera.

Losowo wybrałam:
1."Przymierze Kasandry" - to tzw conspiracy triller przedstawiający najnowsze możliwości broni masowego rażenia. Jak na książki Ludluma przystało powieść sensacyjna trzymająca w napięciu z wieloma nieoczekiwanymi zwrotami akcji.
2. "Błękitne złoto" - powieść przygodowo - sensacyjna Cusslera z Kurtem Austinem w roli głównej.
Na zachętę przytoczę fragment z okładki:
"Rok 1991. Brazylijska uczona dokonuje epokowego, nieocenionego dla ludzkości odkrycia. Ale samolot, którym podróżuje, przepada gdzieś nad Ameryka Poludniowa... Rok 2001. Kurt Austin i członkowie NUMA napotykają u wybrzeży Kalifornii stado martwych wielorybów. Przyczyna śmierci zwierząt jest wręcz niewiarygodna. Trop prowadzi do tajnego, podwodnego laboratorium, opuszczonej bazy lotniczej na Alasce, a wreszcie do serca wenezuelskiej dżungli. I do zbrodniczej korporacji, która wkrótce może zdobyć panowanie nad światem..."
3. Trzecia pozycja to ksiazka prezentowana ponizej i jest raczej typowo kobieca, choć nie zaszkodziłoby przeczytać ja facetom;).
"Committed" Elizabeth Gilber - jest to kontynuacja książki "Eat, pray, love" (obecnie na ekranach kin z Julia Roberts). Jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. Autorka na swoim przykładzie przedstawia współczesną kobietę po rozwodzie. Poznajemy jej rozterki i starania dotyczące budowy nowego związku. W akcje wplecione są przykłady losów kobiet z rożnych miejsc na świecie na przestrzeni czasów. Książka skłoniła mnie do przemyśleń i zastanowienia nad dotychczasowym życiem.

Do zabawy zapraszam: Kaprys, MarteMalowany Imbryczek.

3 komentarze:

 1. O, muszę się i ja zebrać do odpowiedzi, bo molem książkowym jestem o trzeciego roku życia :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za zaproszenie :* Właśnie piszę posta :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziękuję za zaproszenie:))
  jak najszybciej umieszczę posta, tylko chwilkę się zastanowię - uwielbiam czytać

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarze!

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...